Iirimaa stabiilsusprogramm värskendus avasõnad rahandusminister Michael Noonan T. D Roinn Airgeadais rahandusameti

toel poolt convalescing finantskeskkond, üks olulisi peamised saavutused lahkuva kommenteeritud olnud dramaatiline paranemine meie eelarve koht. Need kõvad võitis edusammud meie riigieelarve, pakkuda jätkusuutliku eelarvepoliitika platvorm, millele investeering avalike hulka võib pakkuda lähiaastateks. Selge viide hiiglaslik kaugus oleme reisinud võib hinnata, kui te usaldate, et tavalise Govt puudujääk oli 12. 6 protsenti SKP-st pärast võtsime kontori 2011. Sel aastal on praegu prognoositakse olema 1. < / p>

1 protsendini SKP-st ja see väheneb prognoosi kohaselt ekstra 0. 4 protsenti SKP-st järgmisel aastal. Nii oleme sees imekaunis kaugusel tasakaalus eelarve. Kuigi nominaalne puudujääk jääb ära öelda meil veel struktuurne puudujääk. Samas põhineb meie praegustele trajektoori ja eeldused sätestatud stabiilsusprogrammi kohta, et poliitikat ei muudeta me liigume õiges suunas, et saavutada meie MTO poolt 2018.

Selle uue maksusüsteemi, tõstab riiklike kulutuste saab pidevalt rahastatud ja kaitsta sõltuvust tsükliline tulusid. Need reeglid on loodud, et olla kindel, et eelarvepoliitika suurendab rahalist kasvu ja makromajandusliku tasakaalu. Põhjendatus laekuvate meie strateegia käitlemisel rahanduse saab näha kulude ja tulude trende sees stabiilsusprogrammi. Aastate 2015 – 2021 periood tema kaante, et prognoosi kohaselt viimaste põhjal majandus kasvab üle 35 protsendi nominaalselt järgnenud täiendavaid töötajaid ja pakub elatustaseme kriteeriumitele. Saadud segatud tulud maksustamine ja assigneeringud abi eeldatavalt kasvab 25 protsenti või veidi alla 14 €. 5 miljardit.

Vahepeal bruto hääletanud kulud suurenevad vaid 8. 8 protsenti või 4 €. 8 miljardit üle selle horisondi. See positiivne erinevus seas meie tulude ja kulude kasv toetavad meie riigirahandus dünaamika prognoosiperioodi jooksul. Need kasulik edusammud on põhimõtteliselt näha, kui viimastel võla arenguid peetakse.

2011 tootlus kümneaastase Iiri riigivõlakirjade juba 14 protsenti, nüüd on püsinud läbi 2016, ostmine ja müümine alla 1 protsendi. Kuna teema mateeria Tegelikult NTMA viimane oksjonil 10 aastase võlakirja valmimine aastal 2026 on 14. aprill tõstatatud 750000000 € saagisega 0. 82 protsenti.