Kuidas raha Loodud? Finance Train

Mark on ainus kullassepa oma linna, ja on võimas võlvkelder, kus ta salvestab oma kulla ja lisaks inimeste kulla. Hoidmiseks, inimesed tulevad ja hoiustada kulda Mark, mille eest Mark tasu neid väikese tasu eest. Arvestuse eesmärk, Mark annab neile kätte, mida nad suudavad tulla ja tuua iga kord Mark ja teevad oma kulla tagasi. Paljud inimesed hoiule oma kulla Mark ja hoitakse neid laekumisi.

Üks päev Mark aru, et iga päev vaid väike osa neist laekumised olid laekunud kulla. See tähendab, et Mark võib kergesti laenu välja komponent kuld neile, kes vajavad raha läbi häiriv oma igapäevast kuld vajadustele. Ühel päeval, Denis, naaber, tuli ja küsis temalt laenu. Mark hinnata tema seisund ja laenu eesmärgist, ja pärast seda kui ta oli kindel, andis talle laenu kujul kätte. Pange tähele, et see on laen, sest Mark ei võta kuld teda väljastama kviitungi.

kättesaamist anti lubadus, et Denis võtame ja tagasi saamisest mõne päeva pärast koos kasumi intressi näol. Nii Mark alustas laenates portsjoneid rahapaigutust huvi. Mark oli tõeliselt võimalik luua raha idee usaldust. See on see, mis sai aluseks moodne pangandussüsteemi, mida nimetatakse “Murto Reserve Banking. “Ülejäänud raha saab kohale toimetada, kuna laene. Kui laenuvõtja laenab raha pangast, võib ta kulutada seda, et midagi osta, ja müüja, kes saab raha tarbija / laenuvõtja võib uuesti hoiule panka.

See raha on taas kättesaadavad pangaga laenu välja arvatud osa, mis peab olema võimalikult reservi. See protsess laenamine, kulutused, hoiused, ja mis jällegi võib toimida tsüklit ja lõpuks raha laenatud on selge ühise hoiusumma.